Дуоденіт

Що таке дуоденіт?
Дуоденіт - запальне захворювання дванадцятипалої кишки, в результаті якого особливо сильно пошкоджується її слизова оболонка. В області дванадцятипалої кишки харчова грудка обробляється травними соками, які виробляються підшлунковою залозою. Тут відбувається порожнинне травлення і підготовка їжі до подальшого всмоктуванню. Крім того, тут виробляються деякі гормони, які регулюють роботу травного тракту і обмінні процеси в організмі. Незважаючи на те що захворювання в даний час вважається дуже поширеним, до нього слід ставитися дуже серйозно.
Причини дуоденита
Причини дуоденита досить різноманітні. Найчастіше він розвивається в дитинстві через слабкість гормонального апарату органу та неправильного розташування самої кишки.
Також захворювання може спровокувати бактерія Helicobacter Pylori, що викликає гастрит. До групи ризику по даному захворюванню потрапляють люди всіх вікових категорій.

Симптоми дуоденіту
Дуоденіт може протікати в гострій і хронічній формі. Гостра форма підрозділяється на катаральну, ерозивно-виразкову і флегмонозну. До симптомів хронічного дуоденіту відносять почуття розпирання в області верхньої частини живота, втрату апетиту, печію, відрижку, в деяких випадках пацієнтів турбують нудота, блювота з домішкою жовчі, запори.
При загостренні хворі скаржаться на біль в області шлунка, яка посилюється під час голоду або через пару годин після прийому їжі, пацієнтів турбують нічні болі, слабкість, підвищена дратівливість, головні болі, задишка, тахікардія. Ці прояви викликані зміною гормональної функції дванадцятипалої кишки.
 

Лікування дуоденіту
Лікування дуоденіту під час гострого перебігу хвороби або в період загострення хронічного процесу проводиться в умовах стаціонару. Особливості терапії захворювання залежать від причини патології. При виявленні глистової інвазії проводять необхідну хіміотерапію антипаразитарними засобами, при виявленні бактерії призначаються антибактеріальні засоби, при підвищеній кислотності рекомендується прийом препаратів, що пригнічують секрецію соляної кислоти, таких як омепразол, ранітидин та ін. В цьому випадку пацієнтам можна рекомендувати і медикаменти, що нейтралізують кислотність шлункового соку (алмагель, маалокс). Захистити слизову оболонку кишечника можна, приймаючи обволікаючі засоби (де-нол). Широко використовується і протизапальну дію лікарських трав, таких як ромашка і деревій. Нормалізувати процеси травлення допомагають ферментні препарати.

Якщо причиною розвитку дуоденіту стає порушення моторики кишки, викликане її непрохідністю, лікарю важливо виявити причину цієї патології для вирішення питання про проведення оперативного втручання. При супутньому порушенні окремих функцій органів травлення проводиться консервативне лікування

Для якнайшвидшого одужання і профілактики рецидивів хворому рекомендується часте, дробове харчування, прийом препаратів, що зв'язують жовч, а також жовчогінних препаратів. Хороший ефект при лікуванні хвороби дає дуоденальне зондування з одночасним промиванням дванадцятипалої кишки. При виникненні вторинного дуоденіту мета лікування - позбавлення пацієнта від симптомів основної патології.